Trwa wczytywanie produktów

Jak przygotować pliki

Makiety dostępne są w zakładce "Makiety" przy każdym z produktów po wybraniu odpowiedniego formatu z listy.

 

Nasza Drukarnia akceptuje formaty plików:

PDF, TIF, JPG, CDR (ten format nie jest sprawdzany przez system preflight).

 

Format projektu:

Projekt powinien być powiększony o spady po 3mm na każdą krawędź, a teksty i inne ważne elementy powinny być odsunięte o 3mm od krawędzi cięcia oraz o 6mm od krawędzi projektu.

Przy katalogach szytych prosimy pamiętać o efekcie „pełzania”, czyli wysuwania kartek ze środka broszury do zewnątrz i konieczną wtedy korektę bezpiecznego pola tak, aby ważne elementy nie zostały obcięte.

 

Optymalny format pliku: PDF w jakość drukarskiej (press quality), preferowana wersja 1.4 (Acrobat 5), maksymalnie 1.5 (Acrobat 6).

 W przypadku programu CorelDRAW - nie zalecamy zapisywania PDF w wersji 1.3 (Acrobat 4), a także z ustawieniami X1a:2001, X3:2003. Jeśli w projekcie zostaną użyte efekty: przezroczystości , soczewek, cieni lub gradientów – po zapisie PDF w wersji 1.3 efekty mogą zostać błędnie odwzorowane.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zamiana efektów soczewek (przezroczystości) oraz gradientów (wypełnień tonalnych) na bitmapę CMYK 300dpi, z włączonym wygładzaniem obrazów. Teksty i elementy wektorowe można umieścić nad bitmapami i zapisać do PDF z ustawieniami drukarskimi w wersji 1.4, lub 1.5, obrazy jako CMYK 300dpi.

Pliki z Adobe Photoshop powinny zostać wyeksportowane jako TIFF bez warstw - pozwoli to uniknać problemów z błednym eksportowaniem wektorowych PDF z tej aplikacji.

Wszystkie fonty powinny być zamienione na krzywe lub kształty.

Przestrzeń barw: CMYK, 8 bit, bitmapy zapisane w rozdzielczości 300dpi dla druku offsetowego i cyfrowego oraz 150dpi dla druku wielkoformatowego.

Profil kolorów: Prosimy o niedołączanie profili kolorystycznych lub o zadanie profilu Coated Fogra 39 (ISO 12647-2):2004.

Linie cięcia i pasery: Wszystkie projekty powinny być pozbawione linii cięcia oraz paserów, a takze pasków kalibracyjnych.

 

Drukarnia zastrzega sobie możliwość zamiany prac przygotowanych w przestrzeniach RGB i Pantone na przestrzeń CMYK, a także na spłaszczenie projektu w niektórych przypadkach - bez informowania o tym fakcie i wyłącza swoją odpowiedzialność za błędy wynikające ze złego przygotowania projektu przez Zamawiającego.

Drukarnia nie ponosi odpowiedzialności za błędy wynikające z niezachowania bezpiecznego pola dla tekstów i ważnych elementów.

 

P
R
O
D
U
K
T
Y